Dr. Davut KOHEN / Web Sitesi
Amerikan Hastanesi

Amerikan Hastanesi1920 yılında kurulan ve kurulduğu günden itibaren teknolojinin en son tedavi gereçleriyle kendini her gün yenilemeyi bir gelenek haline getiren Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, 200 yatak kapasitesi ile çağdaş tıbbın her dalında en kaliteli sağlık hizmetini sunuyor. 
1995 yılında Avrupa'nın en büyük vakıflarından biri olan Vehbi Koç Vakfı bünyesine geçen hastane, klinik araştırma, tanı, ayakta ve yatılı tedavi olmak üzere, tıbbın 42 uzmanlık dalında hizmet veriyor. Türkiye'nin kar amacı gütmeyen ilk ve tam teşekküllü özel hastanesi VKV Amerikan Hastanesi, 279 uzman doktor ve 1.038 sağlık ve destek personeli ile uluslararası standartlardaki hizmetini 24 saat boyunca sürdürüyor. 
Hastane, gelişen tıbbı tüm dünya ile aynı anda takip ettiği gibi, The University Of Texas M. D. Anderson Cancer Center Methodist Health Care System New York Presbyterian - The University Hospitals Of Columbia and Cornell gibi yurtdışı bağlantılarıyla da çeşitli işbirliklerini sürdürüyor.

 

Her yıl dünyanın ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen 120 bini aşkın hastayı tedavi eden VKV Amerikan Hastanesi, dünya standartlarındaki hizmet kalitesini, en son teknoloji ürünü tıbbi cihaz ve sistemlerin desteğinde sunuyor. 
İstanbul'un iş ve yerleşim merkezlerinden biri olan Nişantaşı'ndaki Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, 7000 m2 alan üzerine kurulu, toplam 42.500 m2 kapalı alana sahip bir sağlık kompleksidir. 
Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, uluslararası üne sahip sağlık ve eğitim kuruluşları ile her yıl, tıbbın çeşitli dallarında teknik ve teknolojik gelişmelerin tartışıldığı konferanslar düzenleniyor.
 

Amerikan Hastanesi Bina Ön Görünüşü

Amiral L. Bristol tarafından 1920 yılında Amerikan Hastanesi ile aynı anda kurulan Amerikan Hastanesi Hemşirelik Okulu da, Türkiye'nin ilk hemşirelik okulu olarak hastanenin ayrılmaz ve vazgeçilmez bir parçası oldu. Sayıları 1.500'ü aşan Amiral Bristol Hemşirelik Okulu mezunları, hastanemizin yanı sıra, ülkemizin de kaliteli hemşire ihtiyacının karşılanmasında önemli bir rol oynuyor. Okul, 1999 yılında Koç Üniversitesi bünyesine geçerek, hemşirelik alanında lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaya başladı. 


Hastanede olduğu kadar ülkemizde de lisans üstü hemşirelik eğitimine önem veren bir kuruluş olan Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, 1992 yılında Vehbi Koç Vakfı Semahat Arsel Hemşirelik ve Araştırma Merkezi'ni (SANERC) kurdu. Bu özel eğitim merkezinde, her yıl belirli uzmanlık alanlarındaki eğitim programları destekleniyor. Planlanan yatırımlarla, Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi ve işletmeleri, kısa vadede Türkiye'nin uluslararası kalitedeki sağlık hizmetlerini kar amacı gütmeden veren en önemli özel hastanesidir. 
Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'nin dinamik ve çağdaş yönetim felsefesinin temelini, kaliteli ve kapsamlı tıbbi hizmet vermeyi sürdürebilmek amacıyla, sürekli eğitim ile insana yatırım ve en modern ekipmanın kullanılması oluşturuyor. 

Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, sağlık hizmetlerine verdiği önemin yanı sıra, kalite kontrol programları ve hasta ilişkileri hizmetleri ile hastanın tüm isteklerine cevap vermeyi görev olarak benimsiyor. Sağlık hizmetlerinde mükemmele ulaşmayı hedefleyen Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, herhangi bir danışmanlık hizmeti almadan, yalnızca Koç Topluluğu kültürü ve birikimi ile yürütülen çalışmalar sonucunda ISO 9001 Kalite Sistemi Belgesi aldı. 

Tüm denetimleri uluslararası denetim ve gözetim firması SGS Yarsley tarafından yapılan Amerikan Hastanesi'nin aldığı ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi, özel hastane setifikasyonu konusunda yapılan en kapsamlı çalışma olması bakımından ayrı bir önem taşıyor. Hastanenin Vehbi Koç Vakfı'na devredilmesinin ardından, "Toplam Kalite ve İnsan Kaynakları Grubu" ve bu grubun bünyesinde "Kalite Sistemleri Bölümü" oluşturuldu.

   HİZMETLERİMİZ
Bizden Haberler
Copyright 2016-2020 Tüm Hakkı Saklıdır.